Англійська за кордоном: особливості вивчення

Сьогодні ніхто не стане сперечатися, що гарне володіння іноземною мовою – навичка, яка необхідна практично кожному. Вивчення мов давно перетворилося з заняття, яке розглядалося, здебільшого, як хобі, в гостру необхідність. Якщо раніше більшість людей будували кар’єру в межах однієї країни і робили це досить успішно, у наш час ситуація кардинально змінилася. Все більше і більше компаній з різних країн встановлюють партнерські відносини, все більше і більше великих фірм розгортають свій бізнес на міжнародному рівні. Тому вивчення іноземних мов, в першу чергу англійської як міжнародної мови, стає одним з ключових чинників досягнення успіху.

У нашій країні існує величезна кількість навчальних центрів, де будь-який бажаючий може почати вивчати іноземні мови. З’являється все більше і більше приватних викладачів, відкриваються мовні школи. Проте, успішне вивчення мови передбачає необхідність вільного володіння в ситуаціях розмовного спілкування – і ось тут звичайних мовних курсів часто виявляється недостатньо. Для того, щоб вільно володіти англійською мовою, необхідна практика. Більше того, необхідно те, що зараз часто називають «мовним середовищем» або «зануренням в мову». Саме з цієї причини мовні програми вивчення англійської за кордоном стають все більш популярними серед тих, хто вивчає мову.

Варто розуміти, що для того, щоб успішно вивчати англійську за кордоном, потрібно враховувати всі особливості даного виду навчання. В першу чергу це те, що вже було згадано – максимальне занурення в мовне середовище. Сприйняття мови на слух, читання англійською мовою, усне спілкування – все це тепер не обмежується аудиторіями і часом занять. Англійська мова тепер оточує людину скрізь і в повсякденному житті: в готелях і магазинах, в кафе і ресторанах, в лікарнях, на залізничних станціях і т.п. Завдяки цьому вагомому фактору зникає страх перед іноземною мовою, людина звикає вживати англійську в повсякденних ситуаціях.

Ще однією важливою особливістю вивчення англійської за кордоном є навчання в носіїв мови. В зарубіжних мовних школах заняття ведуть люди, які не просто є професійними викладачами, а й досконально знайомі з усіма стилістичними та іншими особливостями англійської мови.

Сучасні зарубіжні програми для вивчення англійської мови відрізняються величезною різноманітністю. Курс може бути як коротким – один-два тижні, так і довгим – до цілого навчального року, а то й більше. Для того, щоб зрозуміти, якої тривалості варто вибрати мовну програму, необхідно відштовхуватися від кількох факторів. У першу чергу це, звичайно, фінансова доцільність, а також ступінь необхідності отримання максимального результату за мінімальну кількість часу.

Зазвичай закордонні мовні центри пропонують на вибір програми вивчення англійської мови, які прийнято розрізняти за інтенсивністю. Інтенсивність – це кількість уроків англійської мови на тиждень. Базове навантаження – це 15-25 академічних годин на тиждень. При такому графіку ви зможете не тільки підучити мову, але й добре відпочити, подивитися країну, місцеві визначні пам’ятки і т.п. Крім того, існують інтенсивні курси, що дають навантаження аж до 40 годин на тиждень і навіть більше, але при цьому ви можете отримати результат в рази швидше, ніж на курсах зі стандартною інтенсивністю.

Зробити вибір досить просто: якщо ви маєте в своєму розпорядженні достатні кошти, але час у вас обмежений, обирайте короткий інтенсивний курс. Вам доведеться добряче попрацювати, але результат буде помітний вже через декілька днів інтенсивних занять. Найчастіше саме цей варіант найкращий для ділових людей, які не мають можливості надовго відірватися від роботи. Витративши всього 2-3 тижні на вивчення мови, ви повернетеся додому з натренованої розмовною мовою і в цьому випадку цілком зможете претендувати на підвищення по кар’єрних сходах.

Якщо ж у вас в запасі є декілька місяців, можна спокійно обирати стандартний, але досить тривалий курс – зазвичай такий варіант відносно дешевше своїх інтенсивних аналогів, при цьому у вас ще залишається достатньо вільного часу для практики мови в неформальній обстановці поза аудиторних стін, а також можливість зсередини познайомитися з культурою та побутом жителів країни, що вивчається. Вартість таких програм варіюється зазвичай в залежності від тривалості та інтенсивності занять, а також від тематичного спрямування курсу (про це ми докладніше поговоримо трохи нижче).

Наступне питання, яке варто вирішити – куди їхати? Велика частина англійських мовних шкіл розташована, ясна річ, у Великобританії і США. Багато таких шкіл також є і в інших країнах, де англійська мова є офіційною державною мовою: в Канаді, Австралії, Новій Зеландії, на Мальті, Кіпрі, а також у багатьох європейських країнах. Ціни, як правило, між країнами не сильно розрізняються, однак при виборі місця вивчення мови за кордоном варто приділити увагу таким факторам, як вартість проживання, перельоту з вашого міста і т.д. Мовні школи, де можна вивчати англійську, існують також і в інших країнах, де англійська мова не є рідною для місцевих жителів. Проте все ж краще обирати країну, де ви зможете повністю зануритися в англійську, і, крім того, в таких країнах набагато вищий рівень кваліфікації викладачів, а отже, і якість навчання мови.

Перед тим, як остаточно обрати для себе мовну програму, варто відзначити, що існують курси англійської за кордоном різної спрямованості. Наприклад, ви можете обрати спеціальний інтенсивний курс, метою якого є поліпшення саме навички розмовної мови. На таких курсах велика частина часу приділяється практиці живого спілкування англійською мовою. Існують також програми ділової англійської мови, які, в свою чергу, мають ще більш вузькі напрямки: англійська мова для менеджерів, англійська мова для підприємців, англійська мова для працівників технічної, наукової сфери і т.п. Вам потрібно чітко вирішити, для яких цілей ви збираєтеся покращувати свій рівень англійської, і тоді вибір відповідної мовної програми не складе великих труднощів.

Багато зарубіжних курсів вивчення англійської мови розраховані на підготовку до міжнародних мовних іспитів – IELTS, TOEFL, CAE, FCE і т.д. Віддавати перевагу таким курсам варто, якщо ви плануєте надалі навчатися за кордоном, влаштовуватися на роботу в міжнародну компанію або виїжджати за кордон з метою влаштування на роботу в іншій країні – багато фірм, що вимагають від своїх співробітників володіння англійської мови, приймають вищезазначені міжнародні сертифікати. Щоб обрати саме той іспит, який може стати в нагоді вам у майбутньому, бажано детальніше ознайомитися зі змістами найпоширеніших іспитів, а також з інформацією про те, де приймають ті чи інші сертифікати. Наприклад, для роботи в американській фірмі або вступі в американський університет, вам, швидше за все, буде потрібна здача TOEFL, а якщо ви плануєте влаштовуватися на роботу до Великобританії або вступати до університету, вам стане в нагоді сертифікат одного з Кембриджських екзаменів – CAE, CPE і т. д. Підготовка до таких іспитів в «бойових» умовах стане відмінною альтернативою звичайним курсам англійської мови.

Останнім часом з’являється все більше мовних шкіл для дітей, багато з яких працюють за принципом літнього табору – діти цілодобово знаходяться в школі, проживають там і знаходяться під наглядом педагогів, а велика частина часу присвячується вивченню англійської мови. Багато занять проходять в ігровій формі, що забезпечує дитині легке і швидке оволодіння англійською мовою. Існує також велика кількість канікулярних мовних програм для підлітків та молоді. Такі табори зазвичай розташовані в кращих курортних місцях – на Мальті, Кіпрі, на південному узбережжі Європи – і є прекрасною можливістю поєднати «приємне з корисним» – відпочинок та вивчення англійської мови.

Існує також ще один напрям який, на жаль, поки не користується особливою популярністю, проте він може бути навіть в рази ефективніше навчання в мовній школі. Це вивчення англійської мови з проживанням в сім’ї викладача. На даний момент величезна кількість викладачів-носіїв англійської мови готові приймати у себе студентів, регулярно з ними займатися і при цьому спілкуватися виключно англійською мовою. У процесі повсякденного спілкування з викладачем студент не тільки практично цілодобово чує правильну англійську мову, але ще і вчиться застосовувати мову в побутових ситуаціях, запам’ятовує стійкі фрази і вирази й привчається легко сприймати іноземну мову на слух.

Підсумовуючи все вищесказане, варто згадати ще про одну особливість вивчення англійської за кордоном, яка може стати недоліком для людей, які тільки починають вивчати мову. Новачкам без опори на рідну мову складно буде влитися в заняття, проте ще складніше може виявитися елементарне виживання в новій країні, де говорять виключно по-англійськи. Тому виїжджати за кордон з метою вивчення англійської варто тільки в тому випадку, якщо у вас є певна мовна база – знання елементарної лексики, граматики тощо, щоб не опинитися в безвихідній ситуації.

Тим не менш, вивчаючи англійську мову за кордоном, ви дуже швидко звикнете до її звучання і самі не помітите, як позбудетеся від мовного бар’єру. Незважаючи на те, що вартість навчання англійської за кордоном може бути набагато вище вартості навчання в російських мовних школах (і це ще без урахування витрат на переліт і проживання), ефект від такого навчання повністю перекриває всі недоліки.

Підводячи підсумки, можна сміливо сказати, що вивчення англійської мови за кордоном є, мабуть, найефективнішим способом навчання. Завдяки зануренню в мовне середовище англійська мова перестає бути метою і стає простим і зручним інструментом вирішення життєвих питань. Адже це і є найприродніший спосіб вивчення мови!

 

 
 
1 ответить
  1. Alek
    Alek says:

    Навчання за кордоном переважно пов’язане з вивченням мови країни, до якої ви їдете. На щастя, Полонійна Академія, куди я поступив, веде інтенсивні курси польської мови. Без цього було б дуже важко, а так я без проблем з усім справляюсь і здаю іспити.

    Відповіcти

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *