Кембриджські сертифікати

Чи може Вас самих, не те, що б Ваших майбутніх роботодавців, задовольнити таке визначення рівня мови, як «читаю і перекладаю зі словником», «володію вільно» і т.д. Справа в тому, що ці поняття дуже неточні, більше того, кожна людина вкладає в них своє розуміння. Я стверджую – кожен, тому що немає загальноприйнятого рівня мови «читаю і перекладаю зі словником» або «я вивчав англійську в школі» – це самообман.

Існує міжнародна градація мовних рівнів: Beginner, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced. Ця система запропонована Асоціацією ALTE (The Association of Language Testers in Europe) на ній фактично ґрунтуються кембриджські іспити.

Ви, напевно, чули про міжнародні сертифікати. Кожен з них не тільки підтверджує Ваш рівень мови, а й дає права. Найголовніше, звичайно, це право роботи в іноземних організаціях, на певних (відповідно до сертифіката) посадах. Але, як мовиться, головне почати.

Коли посилаються на групу іспитів Cambridge ESOL, мають на увазі п’ять тестів: KET, PET, FCE, CAE, CPE. Коли вони в одному рядку через кому, відразу нелегко оцінити важливість кожного з них. Спробуємо розібратися більш детально.

KET (Key English Test) – це тест, який підтверджує Ваше базове володіння англійською мовою. Це рівень Pre-Intermediate. Звичайно, сумнівно, що Ви станете витрачати час і сили, щоб здавати його для подорожей або для того, щоб читати і писати мовою. Однак даний сертифікат підтвердить Ваші здібності і в тому, і в іншому. Але найголовніше, багато іноземних фірм пропонують іноземцям роботу за наявності цього сертифіката. Як правило, це готельний або ресторанний бізнес. Детальніше – дивіться на сайті: Cambridge ESOL. І про найголовніше: іспит KET складається з трьох частин. Ви повинні продемонструвати свої навички в читанні й письмі (час проходження етапу 1 година 10 хвилин), пройти аудіювання (30 хвилин) і показати своє володіння розмовною мовою (8-10 хвилин). Результат іспиту не просто «залік» / «не залік». Тут так само є розподіл: Pass with merit (85-100%), Pass (70-84%), Level A2 (45-69%). Якщо Ви набрали менше 45% … Втім, у Вас все одно є шанс! Якщо протягом іспиту Ви показали, що володієте англійською на рівні А1, то Вам видадуть сертифікат із зазначенням цього рівня.

Цілком логічно поставити запитання, якщо KET так, по суті, мало що дає, навіщо його здавати? Справа в тому, що разом з бажаним корінцем сертифіката Ви придбаєте безцінний досвід здачі міжнародних іспитів. Це Ваш перший щабель. І, якщо Ви підготуєтеся належним чином, це буде Ваша перша перемога. Ви йдете непростим шляхом оволодіння англійською. Сьогодні знанням цієї мови нікого не здивуєш, конкурентів багато. І тому особливо важливо визнання Ваших знань і здібностей. Міжнародне визнання …

PET (Preliminary English Test) – це Ваш наступний етап. Це складний іспит, але здати його можливо. Вам доведеться довести, що Ви знаєте англійську ніяк не нижче рівня Intermediate. Що це по суті означає? Ви зобов’язані підтвердити те, що можете використовувати іноземну мову в своєму повсякденному житті. Вашого словникового запасу має вистачати, щоб бути на висоті в типових мовних ситуаціях, які виникають щодня на роботі або в стінах навчального закладу, на відпочинку або в магазині. Вас повинні розуміти, не залежно від того, чи спілкуєтеся Ви з людиною особисто або говорите по телефону. Цей рівень вимагає від Вас комунікабельності і досить об’ємного словникового запасу. Необхідно органічно використовувати мовні конструкції, які мало вивчити, але треба вміти і застосовувати. Тому при підготовці до складніших кембриджських тестів, так необхідна комунікативна методика.

Етапи проходження випробування ті ж, (але складність інша): читання і письмо (1 година 30 хвилин), аудіювання (30 хвилин), розмовна мова (10-12 хвилин). Градація результатів здається такою ж: Pass with merit (85-100%), Pass (70-84%), Level A2 (45-69%), але цього разу, якщо Ви показали рівень володіння мовою нижче А2, Ви не здали тест.

На сайті Cambridge ESOL представлені установи та організації, де сертифікат PET вважається гідним показником Вашого англійської. Ви можете сподіватися на вакансію, скажімо, в представництві компанії Samsung або Buckingham Foods Ltd. Все залежить від Вас.

FCE (First Certificate in English). Кажуть, є мала брехня, є велика брехня, а є статистика. Часто технічні дані не можуть дати повного уявлення, але в деяких випадках цифри можуть бути красномовніше слів.

Так от, згідно зі статистичними даними, це найпопулярніший міжнародний іспит. Його здають в ста країнах світу, люди різних національностей, але переважна більшість – європейці та громадяни південно-американських країн. 88% кандидатів на володіння сертифіката пройшли підготовчі курси. І більшість людей, готових пройти це випробування, роблять це заради роботи. Система складання іспиту більш складна у порівнянні з двома раніше представленими іспитами. Кандидат повинен подолати п’ять етапів: перший – читання (1:00), другий – письмова мова (1 година 20 хвилин), третій –використання англійської мови (45 хвилин), четвертий – аудіювання (приблизно 40 хвилин), і п’ятий – розмовна мова (14 хвилин). Кандидатам, які успішно пройшли тест, ставляться оцінки: A (80-100%), B (75-79%), C (60-74%). Тест вважається проваленим, якщо у Вас менше 60%.

FCE – складний тест, але, коли Ви пройдете його, Ви отримаєте значні переваги перед тими, у кого його немає. Можливість працювати в таких представництвах, як: Yukos Services (UK) Ltd і BMW – це підтверджує. Коли мова йде про CAE (Certificate in Advanced English), люди розуміють, що це тест для тих, у кого високий рівень володіння мовою. На цьому рівні людина не тільки повинна писати і спілкуватися грамотно, але й розуміти взаємодію мови і культури, перейнятися розвитком традицій і віянь, розуміти національні особливості. Тут вже доречно говорити про стиль спілкування, який кандидат на здачу іспиту повинен вміти вибрати залежно від запропонованої ситуації. Так само він зобов’язаний пам’ятати про відмінність британського та американського варіанту англійської і ні в якому разі, навіть якщо його і провокують на це, не переходити на останній. Але найголовніше – вживання мови має бути гармонійним і гнучким, а мова – актом творчості.

Але зате, отримавши сертифікат, Ви можете розраховувати на те, що багато університетів Англії не відмовляться записати Вас до лав своїх співробітників …

Етапи тестування залишаються тими ж, але … Ви розумієте. Перший: читання (1 година 15 хвилин). Другий: письмова мова (1 година 30 хвилин). Третій: використання англійської мови (1 година). Четвертий: аудіювання (40 хвилин). П’ятий: розмовна мова (приблизно 15 мунут). Ваша оцінка поділяється на: A (80-100%), B (75-79%), C (60-74%). Менше … І оцінка Вам все одно вже не буде потрібна.

Ви готові продовжувати навчання і не зупинятися на досягнутому? CPE (Certificate of Proficiency in English) – це випробування, яке підтвердить, що Ви зробили крок на вищий щабель. Цей іспит розрахований на тих, хто говорить англійською на рівні носія. Часто кажуть, що починаєш знати мову, коли починаєш нею думати. З цього приводу є жарт, що можна роками вчити мову і поступатися в знанні англійської двірнику. У кожному жарті, як відомо, є тільки частка жарту. Адже мова – це не тільки граматичні конструкції і правила, це культурна спадщина народу. Нам, часом, тільки здається, що ми думаємо англійською. Насправді, ми думаємо російською, просто наділяємо наші думки в англійські слова. Так от, цього далеко не достатньо, щоб здати цей тест. Цей сертифікат підтверджує, що Ви володієте англійською не гірше освічених носіїв англійської. Але зате після складання цього іспиту – Вам відкриті всі двері. Цей тест визнають усі без винятку університети Великобританії, роботодавці всіх галузей. Весь світ.

Тестування за доброю традицією проходить у п’ять етапів. Якщо Ви успішно подолали всі попередні ступені, Ви до цього вже звикли. Цього разу на читання Вам відводитися 1 година 30 хвилин, на письмо 2 години, на володіння англійською 1 година 30 хвилин, на аудіювання 40 хвилин, а свої знання в розмовній мові Ви будете демонструвати приблизно 19 хвилин.

І… залишиться ще один крок… Треба переступити поріг в 60%…

 

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *