5 рідкісних мов, які варто вивчити

Сьогодні все більше і більше людей вивчають іноземні мови. І все ж, є деякі мови, які більшість ще для себе не відкрила.

Ще десять років тому можна було дивуватися, коли хтось із приятелів або знайомих говорив іспанською, французькою або німецькою мовою. В світі зростаючої глобалізації важко стало знайти унікальну мову для вивчення, яку знали б небагато іноземців. Найбільшою перешкодою на шляху вивчення таких мов є труднощі в пошуку підручників і посібників. На щастя, сьогодні в Інтернеті можна знайти майже все. Ви можете знайти в мережі курси з вивчення описуваних нижче мов і тим самим здивувати своїх друзів чи ворогів.

Ірландська

Ірландська – перша офіційна мова Ірландії, ірландська гельська мова. І хоча в Ірландії вона не так сильно поширена, все ж один відсоток ірландців регулярно говорить гельською мовою. Її викладають у школі, нею випускають газети, ведуть телепередачі.

Найскладніша частина у вивченні ірландської мови – це звуки, які сильно відрізняються від звуків європейських мов.

Суахілі

Одне точно: якщо ви вивчите цю мову, ви не будете оригінальним. Суахілі – офіційна мова Кенії, Танзанії, Уганди. Вона широко поширена також в інших східно-африканських країнах. Суахілі є рідною мовою приблизно для 50 – 80 млн. чоловік. Однак не так багато людей на заході знають суахілі.

Якщо ви хочете вивчити одну з африканських мов, то найкращим вибором, мабуть, буде суахілі. Це одна з найлегших східно-африканських мов для вивчення, тому що в ній немає невимовних для нас індоєвропейців звуків або тонів як у мові лінгала, ще одній поширеній африканській мові.

Мова знаків

Мова знаків – це візуальний засіб спілкування за допомогою жестів, міміки та інших невербальних сигналів. Ця мова головним чином використовується глухими людьми, або тими, у кого порушений слух. Мову знаків не можна назвати універсальною мовою, тому що всупереч існуючій думці, практично в будь-якій країні, а іноді в кожному регіоні спостерігається своя версія цієї мови.

Але не так багато людей у ​​світі прагнуть вивчити мову жестів. Ви можете вивчити мову жестів, якщо один з членів вашої сім’ї або ваш друг глухий і з ним можна спілкуватися лише цією мовою.

Кечуа

Кечуа була однією з головних мов могутньої імперії Інків, а сьогодні нею розмовляють бл. 13 млн. чоловік в Перу, Еквадорі і Болівії. На жаль, число носіїв цієї мови стрімко скорочується і витісняється іспанською мовою, переважаючою в Південній Америці.

Кечуа легко вивчити. У ній немає неправильних дієслів, іменників або прикметників, немає роду і артиклів. Вимова досить зрозуміла, і хоча споконвічні слова кечуа здадуться нам незнайомими, в цій мові багато слів, запозичених з іспанської мови.

Клінгонов

Вищенаведений список мов не вразив? Якщо ні, то спробуйте вивчити клінгонов. Нею розмовляють Клінгони у відомому фантастичному серіалі «Зоряний шлях». Лінгвіст, який створив «інопланетну» мову, не просто подбав про «чуже» землянам звучання (об’єднавши характерні для індіанських мов звуки, яких немає в індоєвропейських мовах), він винайшов цілу мову зі своїм власним словником і граматикою.

Клінгонов можна назвати штучною мовою, хоча за кількістю мовців людей, він вже обігнав деякі природні мови. До того ж спеціальний регулюючий орган – інститут мови клінгонов переклав кілька книг на цю мову і існує навіть версія Google цією мовою.

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *