Навіщо вивчати турецьку мову?

Турецька мова відіграє важливу роль сьогодні насамперед тому, що нею розмовляє велика кількість людей. Для 75 мільйонів чоловік турецька є рідною мовою, що робить її однією з 15 найбільш широко розповсюджених мов.

Існують турецькі общини на Балканах, на Кавказі, а також в країнах Східної Європи (турецька – друга за популярністю мова в Німеччині, наприклад). Ще для 15 мільйонів турецька є другою мовою.

Турецька республіка в стратегічному, географічному і в культурному плані з’єднана зі Східною Європою, Центральною Азією та Близьким Сходом. Турецька мова і знання Туреччини є перевагою для будь-якого, хто зацікавлений у побудові міжнародного бізнесу, або проведенні міжнародної політики. Подібним же чином, для студентів, що прагнуть отримати кар’єру в бізнесі або державних структурах, кількість можливостей зі знанням турецької мови збільшується, так як Туреччина продовжує нарощувати глобальну економічну міць. Вивчення турецької мови дозволяє зрозуміти країну “зсередини”, що може зробити вас цінним співробітником корпорації, держструктури чи іншої організації, що мають продуктивну співпрацю з Близьким Сходом. Існує багато можливостей в Туреччині для бізнесу, і вони ростуть. Схвалення, що знаходиться в процесі розгляду заявки на вступ Туреччини до Євросоюзу, дозволить ще більше розширити бізнес і надати йому глобальне значення. В основі політичного устрою Туреччини лежать світська демократична, плюралістична та парламентарна системи, де права людини захищені законом і правосуддям.

Турецька мова відноситься до сім’ї, яка включає в себе тридцять тюркських мов, поширених у Східній Європі, Центральній Азії і в Сибіру. Ці мови дуже схожі між собою. Знання турецької мови відкриває доступ до регіону, який має важливе геополітичне значення. Іншими словами, студенти, які вивчають турецьку мову, можуть отримати більш перспективну роботу або заохочувальну стипендію.

Деякі цікаві факти про турецьку мову

Не маючи спільних коренів з основними мовами Європи і Близького Сходу, турецька мова також, як фінська й угорська, є аглютинативною мовою. Аглютинація – це процес додавання суфіксів до кореневого слову таким чином, що одне слово може означати ціле речення. Наприклад, пропозиція “вони не прийшли” турецькою буде звучати як: Gelmiyorlardı, тут “приходити” – кореневе слово, слово, заперечення “не”, суфікс минулого часу, займенник “вони” з’єднані разом в одне слово. Регулярність і прогнозованість того, як такі суфікси з’єднуються між собою, дозволяють легко інтеріоризувати аглютинацію в турецькому мовою.

У турецькій мові широко розвинена система пост-позицій, а доповнення зазвичай стоїть в реченні перед дієсловом. Тому речення: “Ахмет говорив про свій урок” матиме наступний порядок турецькою мовою: “Ахмет про свій урок говорив.” Спочатку це може здаватися незвичним, але напрочуд ви швидко звикнете до нового порядку слів, якщо почнете вивчати турецьку мову.

Вивчення турецької мови – це закладка міцного фундаменту для пізнання інших сучасних тюркських мов: казахської, киргизької, татарської, узбецької й уйгурської. Різні тюркські мови тісно пов’язані між собою, проте деякі з них взаємно незрозумілі. Багатьма цими мовами говорять в регіонах життєво важливого стратегічного значення: Кавказ, Балкани, Китай і країни колишнього Радянського Союзу. Вивчення граматики турецької мови дозволяє експоненціально легше освоїти інші тюркські мови.

Декілька фактів про Туреччину

Сучасна Турецька держава є спадкоємцем Оттоманської імперії (1299-1922 рр.), яка під час свого розквіту простягалася від Європи до Африки через Близький Схід. Турецькі архіви сьогодні містять безліч документів та інформації про всі колишні провінції, що існували на трьох континентах за всю 623-річну історію держави.

Сама Туреччина є одним великим музеєм під відкритим небом, де зустрічаються руїни найдавніших поселень людини Çatal Höyük (7500 до н.е.), руїни Стародавньої Греції та Риму, а деякі пам’ятники (г. Ефес) є результатом спільної спадщини Римської і грецької культур. Саме тому Туреччина і турецька мова становлять великий інтерес для тих, хто вивчає археологію.

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *