Найскладніша мова

На запитання «Яка мова найскладніша» складно відповісти, тому що відповідь залежить від багатьох причин. По-перше, якщо говорити про рідну мову, то тут різниця між мовами не важлива, тому питання про труднощі мови може виникнути тільки при вивченні іноземної мови.

Носій іспанської мови вважатиме, що португальську вчити дуже легко, на відміну від, наприклад, носія китайської мови, тому що португальська дуже близька до іспанської, а китайська ні, тому дуже важливим фактором є те, яка мова є рідною. Чим сильніше мова відрізняється від рідної нам мови, тим складніше її буде вчити. Багато хто говорить, що найважчою мовою є китайська, можливо, через труднощі розуміння ієрогліфів, і ще тому, що китайська вимова дійсно здається дуже важкою для вивчаючих її. Однак для японців, вивчаючих китайську, які вже використовують китайські ієрогліфи в своїй мові, навчитися писати китайською буде набагато простіше, ніж для тих людей, в чиїх мовах використовується латиниця або кирилиця.

Деяким людям мови даються легше, ніж іншим, для кого вивчення мови може викликати труднощі, тому природна здатність до вивчення мов є ще одним фактором. Також велику роль відіграють вчителі та умови, за яких відбувається вивчення мови, як і мотивація до вивчення. Ті, хто вивчають мову, яку їм доводиться використовувати в своїй діяльності, вчать її швидше, ніж ті, хто не знаходять застосування досліджуваної мови.

На це питання немає єдиної відповіді, вона залежить від дуже багатьох чинників. Однак у Міністерстві закордонних справ Великобританії переглянули ті мови, які доводиться використовувати дипломатам та іншим працівникам посольства, і з’ясували, які є для них найбільш важкими для вивчення. Другою за складністю стала японська, що, ймовірно, мало кому здасться дивним, але мова, яку вони визначили найскладнішою для вивчення, стала угорська, в якій 35 відмінків. Це не означає, що угорська мова найважча для вивчення для всіх людей світу, але вона доставляє дипломатичним працівникам Великобританії, звиклим до вивчення мов, найбільше труднощів. Однак у табасаранській мові (одній з кавказьких мов) є 48 відмінків, тому, якщо британські дипломати вивчали б її, то вона, ймовірно, викликала б у них ще більше труднощів.

Різні культури і люди цих культур вважатимуть інші мови більш важкими. У випадку угорської мови для британців, вивчаючих її, складність полягає не у формі писемності, а в складності граматичної системи, хоча людям, чия рідна мова споріднена з угорською, вона може здатися легше, але інші мови, які простіше для британців, можуть здатися їм важче. Жодна мова не є зовсім легкою для вивчення, хоча ті мови, які споріднені до рідної нам мови, будуть простіше. Вивчення зовсім відмінної писемності викликає труднощі, але це зовсім не означає, що сама мова буде важчою, ніж будь-яка інша. У кінцевому рахунку, неможливо визначити єдину найскладнішу в світі мову.

Коротка версія статті:

– Китайська?

– Угорська, 35 відмінків. Мабуть, найскладніша мова у світі.

– Та ну їх! Вивчу табасаранську =)

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *