Покращіть вашу вимову, спілкуючись американською англійською мовою

Інтонація, ритм, інтервал, зв’язування і вимова.

Акценти

В наші дні ми вивчаємо багато мов і хочемо звучати природно при спілкуванні.

Як покращити вашу вимову?

Ви втомились від людей які постійно просять вас повторити через те що не розуміють вашу вимову?  Ваші друзі говорять: «Просто зроби це!» і вони очікують що це вам вдасться легко. Ви б хотіли раз і на завжди навчитися керувати своїми губами, язиком і ротом щоб правильно говорити англійською мовою?

Вам здається що все звучить однаково? Ви знаєте що вимовляєте слова неправильно, ви знаєте що робите занадто великі паузи і що коли ви говорите це не схоже на англійську, однак не маєте й уявлення що робити.

Якщо вам цікаво існує перелік типових помилок при вивченні англійської, отже вам варто зосередитись на них.

Тоді продивіться інформацію на даній сторінці, яка висвітлює усі ці помилки.

Перш за все ви повинні зрозуміти що акцент складається з трьох частин: інтонація, зв’язування та вимова.

Вам потрібно вивчити ці три «правила» стосовно нової для вас мови. Слово «правила» взяте в лапки оскільки в мові всі «правила» можуть бути порушені носіями мови за певних обставин. Проте, якщо правило працює дев’ять раз з десяти то ви не повинні скаржитись якщо один раз воно не запрацює.

Інтонація це найважливіший аспект, який найскладніше змінити. Це «музика», ритм мови.

Зв’язування чи з’єднання це спосіб завдяки якому слова чи частини слів з’єднуються між собою в мові. Воно може відрізнятися від того до чого ви звикли в своїй рідній мові.

Вимова це спосіб творення звуків в новій мові. Ці звуки можуть бути схожими(рідко ідентичні)  з рідною мовою. Або ж вони можуть бути зовсім іншими. Аби зрозуміти природу звуку вам потрібно зрозуміти де і як він твориться і при якому розміщенні язика в ротовій порожнині.

І ще декілька фактів щодо акценту!

Переважна більшість людей не працюють над своїм акцентом. Деякі досягають хороших і навіть відмінних результатів проживаючи в іншій країні чи використовуючи мову декілька років.

Однак, це не машинально. Існує багато людей які спілкуються мовою багато років та все ще не можуть позбутися жахливого акценту.

Часто, в цьому навіть немає сенсу. Зазвичай коли людина проживає серед іммігрантів, досягнення хорошого акценту в англійській мові може мати негативний відтінок.  Оскільки  друзі та сім’я можуть подумати що дана людина намагається забути про власне походження.

Але якщо все ж ви живете та працюєте серед людей які добре володіють новою для вас мовою, вам варто працювати над своїм акцентом. Нажаль деякі люди можуть сумніватися в вашій цінності та розумових здібностях з огляду на ваше володіння їх мовою. Прочитайте що говорить китайська письменниця Емі Тан про власні відчуття щодо акценту:

Останнім часом я все більше думала про те як говорить моя матір. Як й інші я називаю його «ламаною» чи «зламаною» мовою. Але я здригаюся коли кажу це. Мене завжди турбувало що я не можу описати її іншими словами, лише як «ламана», адже вона пошкоджена і потребує виправлення, так якби їй не вистачає певної цілісності та правильності. Я чула використовують й інші терміни як наприклад «обмежена англійська». Але це звучить настільки погано що здається ніби все обмежене, включаючи сприйняття людьми того хто говорить на такій англійській мові.

Я знаю це напевне, адже в дитинстві «обмежена» англійська моєї мами обмежувала моє сприйняття її. Я соромилася її англійської. Мені здавалося що її мова відображає якість того що вона хоче сказати. Через те що її мова була не досконалою те що вона говорила здавалось таким самим. І багато очевидних речей доводило мені це: люди в магазинах, банках, ресторанах не сприймали її серйозно, не надавали їй хорошого обслуговування, роблячи вигляд що не розуміють її і навіть не чують.

Якщо навіть дочка вважає що мова її матері обмежена ви можете бути впевнені що інші люди думають так само. Отже ви повинні почати працювати  над своїм акцентом.

Ви можете звернутися до професіонала який буде з вами працювати. Це найкращий але досить дорогий спосіб. Ви можете використовувати записи та курси щоб вдосконалити вимову. Це може бути настільки ефективним як і робота з професіоналом, якщо ви дійсно це робите. Це ніби різниця між тим щоб мати професійне обладнання і користуватися послугами особистого тренера. Хитрість полягає в тому щоб змусити себе це робити.  Деякі програми націлені на зменшення акценту:

Книжки про акцент!

Ви можете розпочати з маленьких вправ аби привчитися працювати над своїм акцентом. Спершу спробуйте це: прослухайте записи на яких люди з вашої країни говорять англійською. Потім, зробіть запис власної вимови. Порівняйте, повторіть це знову, подивіться чи це вам хоч трохи допомагає.

Однак робіть це! Продовжуйте йти вперед!

Вимова

Як важлива частина акценту

Правильне вимова є лише однією з частин хорошого акценту і, можливо, навіть не найважливішою (багато лінгвістів вважають, що інтонація є найбільш важливою частиною правильного акценту). Але вимова це те в чому учень нової мови може зробити більший прогрес. Правильне вимова звуків нової мови це те що можна вивчити!

Звичайно ж потрібно вчити та слухати, однак є невеликі дрібнички в англійській мові які варто пам’ятати, що «довгі» голосні як е в слові May, «о» в toe, мають невеликий «спад» на кінці, так само як і «y» чи «u». Ось чому англійці посміхаються вимовляючи слова які закінчуються на довгу «а», чи хмуряться після «о». Рот мовця залишається майже нерухомим коли він вимовляє голосні.

Існує ще одна хитрість що може стати вам у пригоді. Приголосні «p» і «t» вимовляються з видихом повітря. Аби зродити прорив в вимові варто практикувати вимову слів з цими приголосними. Якщо при вимові виходить повітря ви рухаєтесь в вірному напрямку.

Дані приклади це лише коротке та сире пояснення створене за для  впровадження дискусії, яка буде зображена більш детально в рекомендаціях на цій сторінці. Найважливіше це зрозуміти що акцент означає більше ніж вимова.

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *