Позаштатний перекладач: найбільш демократична професія?

Я досить старий, щоб іще пам’ятати життя без Інтернету та електронної пошти.

Я фактично почав своє письменництво та кар’єру з друкарського перекладу на ручних друкарських машинках, буквально вирізаючи і вставляючи, щоб перебудувати речення та параграфи. І я повинен був фізично доставляти – у вигляді газети, факсів або навіть повідомлень по телетайпу і телеграм – продукти своєї роботи, фактично відвідуючи офіси моїх клієнтів та кореспондентів, у багатьох випадках! Тому я наводжу таку стародавню історію, бо такі тези будуть доречними у цій статті: те, що позаштатний перекладацький бізнес на сьогоднішній день є високотехнологічним, та електронне робоче місце може бути найбільш демократичним з професій. Завдяки чарівній магії електронної пошти, протоколам передачі файлів, віртуальним робочим групам, широкосмуговим підключенням до Інтернету та ультрасучасним телекомунікаціям, у позаштатних перекладачів сьогодні є переважні можливості працювати майже в будь-якому місці, яке вони тільки виберуть. І при цьому вони не повинні фізично взаємодіяти з жодним зі своїх численних клієнтів. Я почав перекладацькі проекти у Ріо-де-Жанейро, відшліфовував їх у Нова-Фрібургу та відсилав їх клієнтам з ферми моєї сестри в Беркширських горах західного Масачусетсу.

Серед клієнтського списку, приблизно 40 компаній у шести бразильських штатах, США та Європі, я особисто розмовляв з половиною з них (по телефону) і фактично зустрічався обличчям до обличчя лише з декількома людьми. На відміну від минулих десятиріч, зараз майже все обробляється через електронну пошту – запити клієнта, призначені ціни за проект, доставка продукту. Здебільшого, поки я не захочу спілкуватися, мої клієнти про мене знають лише, чоловік я чи жінка, завдяки моєму імені. Все решта – весь дискримінаційний матеріал – відфільтрований електронним інтерфейсом. Те, що це означає на особистому рівні, доволі цікаво. А означає це, що сьогоденний професійний позаштатний перекладач цінується цілком і повністю за його чи її продуктивністю роботи, а в решті випадків, на теперішній час, американський федеральний уряд з рівних прав існує задля того, щоб захищати людину за її расою, кольором шкіри, статтю, релігією, національною приналежністю, віком або непрацездатністю, або у чомусь більш вагомому в цьому плані, а саме за таких критеріїв, як вагітність, вага, риси характеру, лупа, татуювання або неприємний запах з роту.

Це революція на міжнародному ринку вакансій. І це можна цілком приписати появі Інтернету та електронної пошти. Уявіть співбесіду, де враховуються тільки ваші професійні навички. Таким чином, ваш подальший успіх на роботі залежить лише від ваших особистих якостей, які потрібні для виконання точних вимог кожного проекту. Молоді ви чи старі, чорна у вас шкіра чи біла, чоловік ви чи жінка, а також ваша сексуальна орієнтація не має жодного значення. Це звучить як прекрасне визначення демократичного робочого місця, істинної меритократії. З того, що я можу охопити, корпоративна середа навіть у найбільш демократичній з країн, США, все ще доволі дискримінаційна. Ось пояснення Девіда Х. Грінберга про те, що відбувається, коли випадок дискримінації при наймі на роботу в один прекрасний день доходить до суду. Грінберг – головний прокурор у США, і факт існування «головних прокурорів» вже є гарною ознакою для невлаштованого держаного ринку зайнятості: «Досі суди дозволяли роботодавцям упереджено ставитися до людей через довге волосся та волосся на обличчі (окрім тих випадків, коли його носять з релігійних причин), ваги (крім тих випадків, коли вагу порушено через захворювання), і тому що роботодавці намагаються винайняти або просунути члена власної родини. За законом роботодавець може відмовитися винайняти вас на роботу, тому що ви занадто молоді, але не тому, що ви надто старі (більше сорока років). Ніхто не входить у захищені категорії. Іншими словами, якщо категорію дискримінації не роз’яснено у статуті, що співробітник не захищений від цієї форми дискримінації при прийомі на роботу. Тому, якщо ви не подобаєтеся начальнику, але при цьому ви не знаєте, чи захищена подібна категорія законом, то бос може звільнити вас або не винайняти з цієї причини». Взагалі, подібне не може відбутися по Інтернету з досвідченим позаштатним перекладачем. У вас може бути волосся на обличчі та неприємний запах з рота, і все одно ви отримаєте роботу. Навіть якщо бос вас не знатиме, то не звільнить – він просто буде судити вас по заслугах у роботі.

Отож, вітаю всіх позаштатних перекладачів за вибір професії, яка, можливо, є найбільш демократичною професією в світі. Тепер, звичайно, є невелика проблема: ви повинні бути хорошими, а то і найкращими, в порівнянні з рештою віртуальних перекладачів…, але це – предмет зовсім іншої газетної шпальти.

Стів Йолен, професійний перекладач

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *