Путівник англійської вимови

Чому важливо поліпшити власну англійську вимову?

Багато людей не усвідомлюють важливість поліпшення їхньої англійської вимови. Більше того, не хочуть цього робити, тому що вважається, що італійський акцент сексуальний.  Можливо, це і правда, але лише, якщо цей акцент легкий, в іншому випадку він виглядає смішно, щоб не сказати зовсім незрозумілим. Отже, ось кілька причин, щоб поліпшити вимову:

Щоб зрозуміло висловлюватися англійською мовою.

Це найочевидніша причина. Ми вивчаємо мову, щоб спілкуватися. Звичайно, спілкуючись англійською між нами італійцями, ми розуміємо одне одного навіть з італійським акцентом, але для носіїв мови це може бути не зрозуміло.  Обережно, я не маю на увазі, легкий італійський акцент, який не спотворює значення. І я навіть не кажу про відмінності між британською англійською та американською, я маю на увазі  саме погану вимову. Особистий приклад: Кілька років тому я вирішив, що англійське слово «heavy» вимовляється, як «hivy» замість «hèvy». Отже, якось я працівнику аеропорту  сказав: «Be careful, my luggage is hyvy».  Очевидно, він нічого не розумів, тому що надірвав спину підіймаючи мою валізу. Все це може здатися смішним, але я знаю, що є деякі слова, які запам’ятовуються з поганою вимовою. Я знаю декілька випадків схожих на той, який я розповів: (мій або інших італійців). Найбільш поширеним є, помилка коли плутають вираз «I’m hungry» (я голодний) та «I’m angry» (я розлючений). Погана вимова в деяких випадках може ставити нас у незручне становище.

Крім того, ці непорозуміння можуть призвести до розчарування з обох сторін, і вони можуть призвести до негативних упереджень по відношенню до мови, які дуже шкідливі для мотивації.

Чому погана вимова може справити враження, що людина не знає англійської мови.

Ми можемо скласти на відмінно  письмові випускні іспити, але справити погане враження в усному мовленні.  Візьмемо, наприклад, випадок двох людей, які прийшли на співбесіду:

 • одна людина з хорошим рівнем письмової англійської, але недостатньою практикою: людина має дуже хороший рівень граматики, великий словниковий запас, але погану вимову.
 • інша має базовий рівень, але регулярно практикується: людина має базовий рівень граматики, словникового запасу близько 1500 слів, але хорошу вимову.

Дуже часто людина, яка має хорошу шкільну підготовку, не почувається вільно у розмові, тому постійно шукає правильні граматичні правила чи правильне слово в голові, отже говорить повільно, роблячи великі паузи. Це призводить до того що людина робить величезні зусилля, але через погану вимову, всі зусилля будуть марними, якщо співбесідник не зрозуміє нічого.   Інша людина має правильну вимову і розмовляє вільно, навіть якщо і використовує прості структури і іноді змушена робити словникові звороти, щоб компенсувати недостатність словникового запасу.

На вашу думку кого з цих двох людей приймуть на роботу? Звичайно, що другу, тому що хороша вимова справляє враження високого рівня знання мови.

Навіть наші політики мають труднощі в англійській мові: часто саме вимова створює враження поганого володіння мовою.

Який з найпростіших способів підвищити свій рівень англійської мови?

Ви можете витратити роки роблячи граматичні вправи, вивчаючи академічну мову, а в результаті не зможете говорити правильно. А насправді вистачить 10 хвилин роботи на день, щоб значно поліпшити свою вимову англійською. Пізніше ми пояснимо, як саме це зробити більш детально. На даний час, ось чотири основні кроки, які потрібно зробити щоб поліпшити вимову:

 1. Вивчати різні звуки в англійській мові, звертаючи особливу увагу на звуки, яких не існує в італійській мові.
 2. Заново вивчати  вимову найпоширеніших слів. За допомогою методу MOSA навчання займає мало часу.
 3. Практикувати прослуховування, за допомогою подкаст, ТВ-шоу та фільмів мовою оригіналу, або аудіокниг.
 4. Практикувати усну мову розмовляючи з колегами чи з англомовними друзями.

Слідуючи цим чотирьом крокам ви зможете отримати хорошу англійську вимову. Не потрібно буде витрачати роки на навчання, крім того це буде цікаво, приємно і корисно.

Щоб мати більше довіри в професійному контексті.

В умовах глобалізації більшість людей працюють в міжнародній сфері. І більшості разів на зустрічах, саме італійці найгірші в англійській мові, і це аж ніяк не серйозно. Справді, важко сприймати всерйоз таких працівників.  Важко переконувати та мати довіру  з таким важким акцентом.

Чому ми маємо труднощі з англійською вимовою?

Чому шкільна система та навколишнє середовище не допомагають нам.

Ось деякі причини, чому англійська вимова у італійців настільки погана:

 • шкільна програма більше звертає увагу на граматику а не на розмовну практику.
 • Більшість вчителів англійської мови, є корінними італійцями: з сильним акцентом, тому що ми знаємо, що шлях який потрібно пройти, щоб стати викладачем в Італії довгий та важкий, особливо для іноземців.
 •  В Італії, коли англійське слово з’являється у вжитку в італійській мові, у більшості разів воно вимовляється з італійським акцентом, а отже це стає поганою звичкою. І часто, якщо хтось вимовляє англійське слово з англійським акцентом, його починають дражнити.
 • Ми не настільки схильні до англійської мови, особливо в порівнянні з іншими країнами, які мають англійські телеканали і які мають меншини мовних груп, як наприклад в Голландії та країнах Скандинавії.

Чому не можливо вгадати вимову англійського слова читаючи його?

Особлива складність англійської мови безумовно полягає у вимові. Не вірите? Дивіться сюди:

 1. в іспанській мові існує приблизно 35 звуків та 38 способів їх написання.
 2. в італійській мові існує 30 звуків та 31 спосіб їх написання.
 3. у французькій мові існує 32 звуки та більше ніж 250 способів їх написання.
 4. в англійській мові існує більше ніж 44 звуки та більш ніж 1100 способів їх написання.

В англійській мові є понад 1100 способів написання 44 звуків, а отже неможливо покладатися на правопис, щоб вгадати вимову. І одну й ту ж групу літер можна вимовляти абсолютно по різному в залежності від функції слова. Це означає, що ви повинні вивчити та запам’ятати вимову кожного слова.

Чому англійська мова має звуки, яких не існує в італійській мові?

Так, англійська мова має більш ніж 17-звуків, яких не існує в італійській мові, які нам важко вимовляти, тому що наш голосовий апарат не пристосований для їх вимовляння.

Але це ще не все. Крім того, наша слухова система (вухо) не пристосована до деяких звуків і не може їх розрізняти.

Наш мозок намагається асимілювати їх, щоб вони звучали якомога ближче до італійської. Ось чому, навіть намагання повторити записи носіїв мови зазвичай закінчуються провалом. Тим не менш, при народженні, мозок був здатний розрізняти всі звуки. Але з міркувань ефективності, поступово він усуває всі зайві звуки, які були непотрібні для вимови в італійській мові.

Щоб зрозуміти труднощі, як приклад ми можемо взяти людей, які вивчають італійську мову. В групі MosaLingua, є викладачі, які викладають італійську мову, як іноземну іспанським, французьким студентам. Для іспанців важко розрізняти v – vaso (ваза) та b – barca (човен). Для французів дуже важко вимовляти подвійні приголосні.

Для нас це просто, тому що ми звикли з народження вимовляти та розрізняти деякі звуки.

Тобто ми можемо сказати, що знаходимося в такій же ситуації, що стосується англійської мови.

Як мати гарну вимову англійською мовою?

Для того, щоб мати хорошу вимову англійською мовою, потрібно усвідомлювати ці нові звуки, відтінки, різні інтонації, наголос та ритм мови. В школі викладання англійської мови, полягає у надмірній увазі до граматики та письма і мало уваги приділяється усній практиці та вимові. Але вимова і фонетика є набагато важливішими, щоб бути зрозумілими при спілкування англійською мовою. На захист викладачів, я можу сказати, що це не легко практикувати усне мовлення у класі, де знаходиться велика кількість незацікавлених учнів. Але ви знаходитесь в ідеальній ситуації, тому що вирішили самостійно покращити свою англійську мову. І ви безумовно можете досягнути успіху, за допомогою хорошого методу, роблячи невеличкі вправи вдома, ви безумовно матимете хорошу вимову.

Ми часто не розуміємо наших помилок при вимові, до тих пір поки не починаємо вивчати англійську фонетику і записувати себе. Спробуй!  Але не мати хорошої вимови це не фатально, і це навіть не важко виправити найгірші помилки, яких допускаються всі італійці. І потім, все залежить від рівня досконалості, якої ви хочете досягти.

Ось три основні етапи для поліпшення вашої вимови:

 

 • Вивчити мінімум англійської фонетики.

 

 • бути в курсі всіх англійських звуків, яких не існує в італійській мові (дуже часто наш мозок навіть не розпізнає деякі звуки)
 • усвідомити різні інтонації, акценти та ритм мови
 • тренувати вуха ( а точніше кажучи, мозок ), щоб відрізнити ці нові звуки і навчати мовний апарат вимовляти їх.

2 – Дізнайтеся правильну вимову базової лексики.

 • заново вивчити словарний запас, який ви вже знаєте, але концентруючись на вимові. Ми вам рекомендуємо використовувати MosaLingua, що включає в себе звукові записи для кожного слова і автоматично оптимізує ваше навчання відповідно, завдяки повторенню з затримкою.

3 – Практикувати.

 • слухати багато англомовних ресурсів концентруючись на вимові.
 • практикувати, і виправляти себе (співати, читати тексти та поезію, розмовляти з носіями мови).

Все це може здатися нездійсненним завданням, але це не так. І це можливо в будь якому віці! Запевняю, що вам сподобається імітувати англійську вимову. Страх не бути зрозумілим та сором за власну вимову це часто мотивація тих хто не вміє говорити.

Але ви повинні знати, що навчитися правильній вимові краще навчитися якомога швидше. Тому що, якщо ви будете продовжувати вивчати англійську мову, не будучи в курсі нових звуків, різних інтонацій, акцентуації і ритму мови, ви будете продовжувати вимовляти неправильно. І коли ви зрозумієте, що пора мати належну англійську вимову, вам потрібно буде подолати погану вимову і заново її вивчати.

Найкращі Інтернет ресурси для англійської вимови.

Сайти, щоб дізнатися вимову слова чи фрази.

WordReference: онлайн словник дуже добре зроблений. На додаток до визначення слова, він також показує вимову в британському та американському варіанті. Для цього достатньо натиснути мишкою на маленький динамік праворуч від слова. Там також є фонетична транскрипція, яка також є дуже корисно.

Rhinospike: Цей сайт, дозволяє отримати вимову речення чи уривок з тексту від носія мови. Сайт є безкоштовним, який працює на основі обміну.  Запитуєш вимову англійського тексту, а у відповідь на це ви повинні записати текст італійською мовою, для когось іншого. За тим же принципом, що й Lang-8 (відмінно підходить для виправлення текстів англійською).

Forvo: є одним з найбільш корисних ресурсів з метою поліпшення вимови: для англійської мови також можна послухати і порівняти різні акценти (англійську, її британський, американський та австралійський варіанти). Це майстер для навчання мови в Інтернеті, який допомагає вивчати мову самоучкам.

Сайти, на роботу над англійською вимовою:

Rachel English Videos: ці відео прекрасні для вивчення англійської вимови і також дуже корисні. Рекомендую!

Manythings: сайт не дуже хороший, але дуже корисний для вправ на сприйняття та розрізняння звуків, які нам можуть здатися однаковими. Раджу вправи на дуже схожі між собою звуки.

English Pronunciation Pod:  подкаст з 92 епізодів, тільки на американську вимову. В кожному епізоді, розглядається різні типи вимов. Зверніть увагу, що подкаст повністю англійською мовою.

BBC prononciation: якщо ви хочете вивчити англійську вимову, BBC (Лондон) якраз для вас. Цей сайт містить відмінні ресурси (відео, звуки, вправи) для практики. Навіть, якщо ви ще не визначилися який варіант англійської обрати, британський чи американський, цей сайт вам в цьому допоможе.

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *