Тамільська мова

Abdul Kalam

Тамільська – це перша офіційно визнана класична мова Індії, про що було сказано президентом Індії доктором Абдул Каламом на спільному засіданні обох палат парламенту в 2004 р. Назва «тамільська» – це англізована форма місцевоъ назви, в якый останній звук зазвичай передається за допомогою ‘l’ або ‘zh’.

Походження:

Декількома вченими-лінгвістами було встановлено зв’язок між тамільською мовою і санскритом. Тим не менше, в порівнянні з більшістю інших офіційних літературних мов Індії, походження тамільської мови не залежить від санскриту. Серед 4 великих дравідійських мов (тамільська, телугу, каннада і малаялам) тамільська має найдовшу безперервну літературну традицію.

Тамільська традиція бере свій початок в стародавніх працях, створених кілька тисячоліть тому. Найперші приклади письма тамільською мовою ми знаходимо сьогодні в написах 3-го століття до н.е., написаних в адаптованій формі письма Брахми (Махадеван, 2003 р). Написи-свідчення, отримані в результаті археологічних розкопок в 2005 р. відносяться до 10 ст. до н.е.

У тамільській мові частина слів була запозичена з інших мов, зокрема із санскриту, в середньовічний період. Однак слова ці були видалені з мови в 20 столітті багатьма пуристами, а саме Парітхімааром Калайгнар і Мараймалай Адігаль. Цей рух було названо ‘thanith thamizh iyakkam’ (що в перекладі означає «рух за чистоту тамільської мови»). Тому в офіційних документах, публічних промовах і наукових доповідях тамільською мовою, слова, запозичені з санскриту, зустрічаються рідко.

У той час як інші доіндоєвропейські мови вважали своїм еталоном санскрит і пракріте (600 до н.е. – 600 н.е.), давньотамільська мова залишалася непокірно осторонь.

Області поширення тамільської мови:

Тамільська – це офіційна мова штату Таміл Наду в Індії. Вона також широко поширена в інших південних індійських штатах, союзних територіях Пудхучеррі, північній та східній Шрі-Ланці та Малайзії.

Діалекти тамільської мови і область їх поширення:

Видання “The Ethnologue” називає 22 діалекти тамільської мови, існуючих в даний час: аді дравіди, айар, аіянгар, арава, бурганди, касува, конгар, корава, корчі, мадрас, парікала, паттапу бхашья, тамільські острови Шрі-Ланка, мала таміль, бурма таміль, південноафриканська тамільська, тігалу, хариджан, санкетхі, хеббар, тірунелвелі і мадурай. Інші відомі діалекти: конгу і кумари. Хоча це і не діалект, але в тамільській мові, якою розмовляють в Ченнай (столиці Таміл Наду), багато англійських слів, і називається він «мадрас Баша».

Тхіруккурал:

Один з найбільш примітних літературних та етичних трактатів, складених індійськими мовами – «Тхіруккурал», написаний Тхіруваллуваром. Є загальна думка, розділена істориками та авторитетними літераторами, що «Тхіруккурал» був написаний близько 2000 років тому.

Доктор Альберт Швайцер, нобелівський лауреат, зауважив, що: «Навряд чи де-небудь ще в світовій літературі зустрічається збірник принципів, в яких ми знаходили б стільки піднесеної мудрості, яку ми знаходимо в «Тхіруккурал».

Доктор Дж.У. Поуп, християнський місіонер і перекладач «Тхіруккурал» на англійську мову пише: «Курал – це цілісне зображення цивілізації, яка гармонує сама в собі і володіє ясно помітно єдністю».

«Індія – батьківщина всіх націй» – зауважує Махатма Ганді: «Я хотів вивчити тамільську мову, щоб тільки мати можливість вивчати «Тхіруккурал» Валлувара його рідно мовою …. Це джерело мудрості … »

Цікаві факти про тамільську мову:

Класичні терміни на івриті tuki і ahalat близькі до тамільських слів tokai і akil відповідно. Хоча російські слова «сандал» і «рис» запозичені з грецької мови, деякі припускають, що походять вони з тамільської.

У тамільській мові існують назви навіть для найдрібніших дробів. Ось наприклад, деякі з цікавих прикладів: слово immi означає дріб 1/320 x 1/7, одна сьома цього дробу – anu, одна одинадцята anu – mummi і одна дев’ята mummi – kuNam.

Любов тамільців до своєї мови:

Тамільці, що проживають в індійському штаті Таміл Наду, дуже ревно ставляться до своєї мови. Вони вважають, що якщо хінді, національна мова Індії, вступить на їх землю, то їх класична мова і стародавня культура й традиції зникнуть. Як приклад вони наводять такі міста як Мумбаї, Колькати, Хайдарабад, де рідна мова використовується лише як допоміжна.

У зверненні 1962 р., колишній головний міністр Таміл Наду Ч.Н. Аннадурай зробив наступну заяву проти насильницького введення хінді: «Заявляється, що хінді повинна бути спільною мовою (в Індії), тому як нею розмовляє більшість. Чому ж ми вважаємо своєю національною твариною тигра, а не щура, який в чисельності набагато більше? Або навіщо вважати павича в якості національної птиці, тоді як ворони літають повсюдно?»

Аннадураї продовжував вести полеміку в парламенті, запитуючи: «Оскільки англійську мову вчать у кожній індійській школі, чому б нам не зробити її мовою спілкування? Чому тамільців повинні вчити англійській, щоб спілкуватися зі світом, а хінді – щоб спілкуватися всередині своєї країни? Чи ми робимо двоє дверей: великі двері для великої собаки, а маленькі двері – для маленької? Я хочу сказати, нехай маленька собака теж входить у великі двері!»

Мовне питання як і раніше актуальне у тамільців і слова Аннадураї ще добре пам’ятають.

Чому тамільська мова – класична?

В університеті Каліфорнії, в Берклі щорічно проводиться конференція, присвячена тамільській мові. Голова професор Джордж Л. Харт пише: «щоб позначити класичну традицію мови, потрібно виконати наступні критерії: мова має бути давньою, мова повинна вести незалежну традицію, яка виникла сама по собі в більшій мірі, а не в результаті успадкування іншої традиції, і мова повинен мати багато пам’ятників багатої античної літератури. У порівнянні з іншими сучасними мовами Індії, тамільська мова відповідає всім цим вимогам. Це дуже давня мова (настільки ж давній як і латинська, і стародавня арабська). Традиція мови розвивалася самостійно, при майже повній відсутності впливу з боку санскриту та інших мов. Антична література мови надзвичайно багата й різноманітна».

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *