Вивчити італійську мову? Вона четверта за вивченням у світі

Колізей, Італія сьогодні

На першому місці знаходиться англійська мова, на другому французька і на третьому відповідно іспанська. “Любов до італійської мови також пов’язана з пристрастю до нашої кухні,” – кажуть італійці.

Рейтинг дуже довгий, список з більш ніж шести тисяч найменувань, замовлений як універсальна класифікація. Класифікація найпопулярніших мов світу. На першому місці, і це не новина, знаходиться англійська мова, на другому французька і на третьому іспанська мова. І, сюрприз, на четверту місці знаходиться італійська мова. Саме мова Данте перевершує китайську, японську та німецьку мови. Насправді це тріумф. Несподіванка для лінгвістів та вчених італійської мови. Які з 17 червня знаходяться на дні  навчання в Римі (Палаццо Сан Макуто), який присвячений італійській мові, як інструменту для просування Італії за кордоном. Захід, організований консорціумом Icon, який складається з 19 італійських університетів, який базується в Пізі. Консорціум організував перше отримання диплому з італяністики через Інтернет, присвячений іноземцям, отримавши згоду та схвалення за межами очікування. «Ми аналізуватимемо нашу мову, як фактор розвитку, в тому числі і економічного, для всієї країни, – говорить професор Мірко Тавосаніс, директор Icon -. І ми намагатимемося внести свої ідеї в Генеральні штати італійської мови у світі, запущеного Міністерством закордонних справ, а також на запланованій зустрічі в жовтні у Флоренції.» Початок обнадіює. Рейтинг був складений шляхом порівняння декількох джерел (майже всі університетські), зарубіжних країн і в день дослідження будуть представлені покажчики та цікавинки.

Професор Тавосаніс: «Успіх італійської мови? Можливо навіть їжа відіграла велике значення. Можливо італійська вивчається в деяких випадках лише, щоб вміти читати рецепти.»

Причини успіху італійської мови? «Я думаю, що популярність і поширення нашої мови, іноді більше ідіом, великих економічних могутностей, пов’язане з декількома факторами, – пояснює Тавосаніс. Перший фактор, це звичайно, італійська культура. Це стосується не лише творчості Данте, але і сучасних письменників. Подобаються однаково, як художня література, так і поезія та публіцистика. Також дуже впливає музикальність італійської мови і, звичайно, в ліричних творах в яких вона торжествує. Навіть їжа, особливо в останні роки, підштовхнула іноземців вивчати наші слова, можливо задля того, що читати і розуміти божественні рецепти.» Тавосаніс вважає, що любов до італійської мови може стати поштовхом до культурного оновлення.  «Всі люди, які працюють над просуванням італійської мови та культури за кордоном, – пояснює професор – відчувають необхідність докорінного оновлення всієї системи. Нам потрібно знайти ідеї для політики, що враховує нові ринкові умови вивчення мови та культурної конкуренції в глобалізованому світі. Ця політика дозволить використовувати потенціал італійської спадщини та активувати зв’язок між просуванням мови і культури з розвитком економіки. Наприклад, іноземні студенти, які навчаються в Італії з використанням італійської мови є гарантією майбутніх відносин з правлячими класами багатьох країн та швидкого економічного розвитку». Icon консорціум (італійська культура в Мережі), включає в себе 19 італійських університетів, задля пропаганди та розповсюдження, за допомогою комп’ютера: мови, культури та іміджу Італії у світі.

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *