Як вивчити мову самостійно?

Отже, ми вже говорили про те, що можна самостійно, займаючись вдома, вивчити іноземну мову. Вся справа в мотиві і бажанні. Чи маєте Ви також серйозний мотив для вивчення мови? Остання умова може виявитися вирішальною. Задайте собі питання: «Наскільки мені сильно необхідно вивчити скажімо, англійську, французьку, або ту ж німецьку, іспанську, або навіть китайську мову?»

Більшість дорослих людей не мають чіткого уявлення, що саме для них означає – «вивчити іноземну мову». Що саме ви вкладаєте в це поняття? Ви збираєтеся жити в іншій країні і спілкуватися в суспільстві або просто раз на рік виїжджати на курорт? Читати в оригіналі літературу англійською, іспанською, французькою, італійською мовами або вести переписку електронною поштою? Висловлювати свої думки китайською мовою або розуміти свого співрозмовника? Від того, яке завдання Ви перед собою поставите, залежить, чи досягнете ви заявленої мети навчання.

Багато людей заганяють себе в глухий кут вивченням іноземної мови саме тим, що ставлять собі завищені планки. Запам’ятайте: не можна відразу навчитися розмовляти ідеально без акценту і писати без єдиної помилки. Але ж цього часто не вміють навіть і носії мови.

Поки людина сама не вирішить, що вона досягла поставленого перед собою «ідеального знання мови», вона не дозволяє собі використовувати в житті те, що вже знає. А так як цілі занадто завищені, та й ідеального знання в більшості випадків не потрібно, ми самі у себе гасимо мотивацію до вивчення іноземної мови із самого початку.

Не варто звинувачувати мову, або нарікати на відсутність у себе здібностей, якщо Ви, приступивши до мови з невірною установкою, відчуєте, що вчитися не виходить. Краще подумайте ще раз гарненько, чи дійсно Вам потрібно знання іноземної мови? Якщо ж вирішите, що без мови Вам ніяк, то йдіть додому і знову беріться за навчання.

З чого почати вивчення мови

Звичка займатися регулярно дозволить Вам з часом підняти рівень знань вище рівня багатьох випускників університетів, які з різних причин перестали займатися мовою після закінчення ВУЗу. Розширити коло спілкування і дізнатися багато нового і корисного допоможе Вам спілкування з іноземцями. А коли досягнете поставлених цілей – зможете по праву пишатися собою.

Проблеми при самостійному вивченні мови

При самостійному вивченні англійської, німецької, іспанської, французької, китайської чи іншої мови є ймовірність зіткнутися з низкою проблем. Будьте готові вирішувати такі проблеми, щоб Вашій меті вивчити іноземну мову самостійно ніщо не могло перешкодити.

Найбільш поширеними з цих проблем є наступні:

– Відсутність контролю. Іноді, щоб не пропустити заняття, знадобиться навіть сила волі. Відвернути може що завгодно, від цікавого фільму по телевізору до запрошення погуляти з друзями. Складіть собі чіткий розклад і неухильно дотримуйтесь його.

– Помилки. Вивчаючи мову самостійно, потрібно бути дуже уважним, іноді навіть педантичним. Якщо ви допустите помилку (нехай і незначну), займаючись з викладачем, він виправить Вас. Коли ви вчитеся самі, вас нема кому поправити, а запом’ятована неправильно конструкція “приживеться” в мові і письмі. Переучуватися важче, ніж вчитися.

Який вибрати підхід для вивчення мови

Для того щоб скласти для себе оптимальну програму занять, Вам доведеться ненадовго стати викладачам і познайомитися з методологією.

Тут Ви можете ознайомитися з деякими порадами, які допоможуть Вам у вивченні мови самостійно. Немає сенсу вдаватися в подробиці повного курсу вивчення іноземної мови, так як їх безліч. Отже, Ви приступили до вивчення іноземної мови. З чого почати?

Вибір підручників має величезне значення. Сьогодні відомо безліч навчальних книг різних авторів та різного рівня складності. Самовчителі і підручники, всі вони розраховані на різний рівень і різну методику вивчення. Ви можете самостійно вибрати підручник, який підходить Вам найкраще.

Обов’язково читайте книги або періодику іноземною мовою. При цьому не забувайте використовувати словник, за допомогою якого зможете перекладати, а потім і вчити нові слова, які Вам зустрічаються при читанні. Пам’ятайте, словниковий запас – одна з найважливіших основ у вивченні мови. Чим більше Ви знаєте слів, тим легше Вам висловлювати свої думки, або розуміти співрозмовника. Також дуже ефективним вважається прослуховування аудіо книг.

Використовуйте в навчанні фільми без перекладів з субтитрами. Це чудовий навчальний матеріал, за допомогою якого Ви зможете зрозуміти, коли і в яких випадках вживається те чи інше слово. Можна зрозуміти принцип лексики, звернути увагу на правильну вимову. Зрештою, просто поповнити свій словниковий запас. Рекомендуємо починати перегляд з простих фільмів, сенс діалогів яких дуже простий і зрозумілий.

Вище вже говорилося про важливість міжкультурного спілкування в процесі навчання. При можливості заведіть дружнє листування з ким-небудь, для кого досліджувана Вами мова – рідна. Таким чином, ви зможете набути навички письмової мови – що є не маловажною у вивченні мови. Тут, при написанні тих чи інших слів, включається зорова пам’ять, і Вам легше запам’ятовувати слова, які зустрічаються в написанні листів.

Почніть вивчати історію країни, чию мову Ви вчите. Так Ви дізнаєтеся не тільки цікаві історичні факти, багато нового і цікавого, але й зможете глибше зануритися у мову, тим самим краще її відчувши. Якщо є можливість, то їдьте в подорож, природно в країну, де говорять тією мовою, яку Ви вирішили вивчити. Мовне середовище – прекрасна практика і кращий спосіб максимально зануритися в мовне середовище!

Ефективні методи навчання мови

В рамках даної статті, хотілося б описати один метод, який буде цікавим, насамперед, тим, хто має вільний час для вивчення мови. Будь-яке завдання можна вирішити, витративши або багато грошей, або багато часу, або і того, й іншого. Тут діє правило пропорції: чим менше грошей, тим більше часу, і навпаки.

Якщо Ви студент, домогосподарка, перебуваєте у відпустці або просто маєте в своєму розпорядженні кілька вільних годин на день, то цілком можете вивчити будь-яку більш-менш поширену мову самостійно. Все, що Вам для цього потрібно – це бібліотека. Так, так, вона сама, звичайна бібліотека. У вивченні іноземної мови в бібліотеці є маса незаперечних переваг. Підкреслимо основні два. По-перше, просто море підручників – такої кількості ще пошукати треба, тим більше Ви ніколи не купите стільки в книжковому магазині. По-друге, займатися Ви будете серед таких же учнів, що, безсумнівно, налаштує вас на серйозний лад.

Колосальна перевага наявності 100-200 підручників за обраною мовою в тому, що Ви зможете самі для себе скласти індивідуальну програму навчання. Адже всі люди різні, комусь цікаво засвоювати матеріал з того підручника, комусь з цього. Аби подобалося. Адже головне правило – щоб не було нудно. Набридло вчити за одним підручником – кидайте, вчіть за іншим. І так до нескінченності.

Складні моменти у вивченні мови без репетитора, безсумнівно, присутні. Це і проблеми з вимовою, і нерозуміння матеріалу підручників, написаних сухою мовою.

Ну, а що робити, якщо Ви читаєте правила граматики, намагаєтеся вловити суть, але нічого незрозуміло? Ось тут Ви й оцініть багатий фонд бібліотеки! Просто прочитайте те ж саме правило в іншому підручнику, а потім в третьому, четвертому, і так далі поки не зрозумієте. У різних книгах одне і те ж правило написано різною мовою, іншими словами, наведені інші приклади. Це щодо граматики.

Що ж до лексики, то бажано знати не менш 5000 слів для початку. На першому етапі дуже допомагають прикріплені до предметів інтер’єру листки з їх іншомовними еквівалентами, а також скрупульозне виконання вправ з підручників. Потім швидкість запам’ятовування слів стрімко знижується, і тут на допомогу приходять книги мовою оригіналу. Спочатку 1-2 адаптовані, потім можна спробувати і без адаптації. Головне, щоб твір було цікаво читати особисто Вам.

Золоте правило вивчення мов – займатися потрібно щодня не менше години. А вже якщо ви вчите її самостійно, то не менше трьох годин на день. Це беззастережно: хочете результатів – трудіться. Тут може допомогти знову-таки бібліотека, але вже не як сховище знань, а як приміщення, яка позбавляє Вас шансу відволіктися.

Так, це не будинок, де є телевізор, багато справ, сім’я, друзі та інші приводи відкласти заняття на завтра. Навіть якщо у вас вдома є свій підручник, ви здивуєтеся, наскільки більше ви зможете вивчити в обстановці бібліотеки.

Не ставте метою вивчити мову шматками і поетапно. Найкраще, звичайно, зрозуміти, що Вам найбільше до душі і що найкраще виходить, і віддавати цьому велику частину часу. Але при цьому уникайте одноманітності. Намагайтеся робити все одночасно і всього потроху. Лексика, фонетика (вимова), граматика і правила побудови речення, усна і письмова мова.

Якщо Ви поставили перед собою мету, Ви обов’язково її досягнете! Тільки не розглядайте вивчення мови, як важкий підйом на високу гору, яку Ви будете, незважаючи на всі труднощі, підкорювати, прагнучи до вершини. У цьому випадку Ви ще довго будете «топтатися біля її підніжжя» не знаючи, з якого боку зайти.

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *