Акценти та діалекти англійської мови

Акцент – це манера говорити. Діалект – це зміна мови, граматики й лексики в цілому, отже, й акценту. Акцент людини – зазвичай перша ознака того, що він з іншої місцевості, області. Однак, незважаючи на те, що акцент є таким сильним індикатором. відмінності у вимові насилу піддаються опису, тобто, який акцент слід приймати за норму для порівняння?

Як правило, люди говорять англійською мовою з англійським акцентом, а на своєму власному регіональному діалекті з акцентом цього регіону. Так, наприклад, жителі півдня, як правило, говорять з південним акцентом. Акценти невіддільні від діалектів, тому регіональні діалекти в цілому відображають різні регіональні акценти. Але не завжди. Англієць досить вільно говорить французькою або німецькою мовою, буде говорити нею з англійським акцентом. Приїжджа людина може добре говорити на місцевому діалекті, але зі своїм акцентом. Живучи в Штатах протягом кількох десятиліть, людина може говорити по-американськи, але з британським акцентом. Її граматика і словниковий запас в основному американські, але вимова так і залишилася британською (так само, як і стиль водіння).

Крейг М. Карвер у своїй роботі American Regional Dialects позначив близько двадцяти регіональних діалектів у США, що розрізняються головним чином лексикою. Пітер Траджен вказав шістнадцять сучасних регіональних діалектів в Англії, що розрізняються в граматиці, лексиці й акценті (насправді їх більше). Траджен в роботі International English розділяє територію США на 8 областей, що розрізняються акцентами, а це майже збігається з межами областей Карвера.

В обох випадках є області, які помітно відрізняються між собою (наприклад, Північ/Південь Англії, верхній північний і нижній північний регіони, і Південь в східній частині США), а в межах цих областей можна виділити райони. На генеалогічному дереві Карвера показано, що західний діалект виник на основі північних діалектів, а не південних.

І Карвер, і Траджілл підкреслюють, що зображення діалектних областей зручне лише для представлення мовного континууму. Мовні відмінності збільшуються зі збільшенням відстані, особливо в межах більш чітких меж. Дослідження показують, що на 99% американська англійська мова вживається так само, зберігаючи переваги, що склалися в регіонах.

Міжрегіональні діалектні відмінності в Англії набагато глибше, незважаючи на малу територію; оскільки діалекти розвивалися тут протягом століть, поряд із значним впливом інших мов (латинської, норвезької після навали вікінгів, французької після вторгнення норманів, а далі латинської та грецької з настанням епохи промислових і наукових відкриттів). Саме у зв’язку з цими причинами Траджілл виділяє традиційні області діалектів в Англії, які сильніше позначені в сільських та віддалених районах, що спростовує їх походження на території саксонських і норвезьких королівств у минулому.

Стираються або збільшуються відмінності між американським і британським англійським? За будь-якими мірками відмінність складає більше 1% і продовжує зростати. З виникненням відмінностей у мові, з’являються спочатку взаємно зрозумілі діалекти (наприклад, американський і британський), потім носії діалектів ледве можуть розуміти один одного (наприклад, валлійський і бретонський) і, нарешті, діалекти стають взаємно незрозумілими (наприклад, англійська та староанглійська, або англійська та голландська). Однак, на відміну від минулого, сучасні глобальні комунікації, можливо, по-іншому вплинуть на розвиток відмінностей між американською і британською англійською.

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *