Чи можна працювати в США без знання мови?

Гра за правилами або чи хотів би я народитися німим?

Реалії сьогодення такі, що якщо дуже постаратися, то можна потрапити в будь-яку з країн, які ще не так давно були для пересічного громадянина далекою, а іноді – просто нездійсненною мрією. Може, тому багато людей і намагаються на практиці перевірити твердження про те, що риба шукає, де глибше, а людина – де краще.

Навіть у такій далекій країні, як Америка, дуже часто чути російську мову і це далеко не звичайні туристи, які неодмінно захотіли побачити на власні очі легендарну Статую Свободи або задовольнити свою цікавість у багатьох широко розрекламованих місцях або тих, про які почули випадково.

Прибуваючі в Сполучені Штати люди керуються прагматичними планами, іноді – амбіційними, а іноді – досить приземленими – знайти роботу. Будь-яку. Але не всі, плануючи кардинально змінити свій життєвий уклад, підходять до цього питання з усією серйозністю. Не замислюються про ті переваги, які може відкрити знання англійської мови при пошуку роботи або кар’єрного росту.

І все-таки, чи можна відшукати роботу в Америці без знання мови? Виявляється, можна і навіть досить легко. Але питання в тому, де саме ви збираєтеся заробляти на хліб насущний і не тільки, які у вас життєві плани, прерогативи, пріоритети.

Дуже прикро, якщо кваліфікований лікар йде працювати в сферу обслуговування або будівництва. А саме такі, далеко не райдужні перспективи, переважно відкриваються для тих, хто не володіє хоча б розмовною мовою. Хіба воно того варте, здобувати освіту, іноді навіть – блискучу, щоб працювати чорноробом, нехай навіть у такій розвиненій в усіх відношеннях країні як Америка?

Звичайно, можна працювати на своїх співвітчизників, які вже досягли успіху в Штатах. Але дуже часто саме така робота закінчується повним розчаруванням і добре, якщо тільки цим. Все ж працевлаштуватися за фахом, кваліфікованим фахівцем, відкрити свій бізнес і зробити його прибутковим неможливо без знання мови. А крім того, зорієнтуватися у всіх нюансах чинного законодавства на території країни, отримати правову допомогу, просто впевнено почувати себе в країні мрії.

Чомусь у таких випадках згадується старий фільм «Знахар». У блискучого професора, світила медицини так складаються життєві обставини, що він опиняється перед необхідністю виконувати будь-яку роботу, абсолютно не пов’язану з тим, у чому він дійсно досяг успіху. Але це фільм і це вигадана ситуація. Може, плануючи свій переїзд до Америки необхідно б завчасно оцінити всі «за» і «проти» ще на Батьківщині, в тій обстановці, яка вам близька, отримати хоча б базові знання англійської?

Але навіть, якщо ви не будуєте плани кар’єрного росту, згадайте, з яким внутрішнім жалем ви ставитеся до людей, які від народження незрячі, глухі або німі. Невже вам хочеться передрікати себе на подібні випробування?

Сучасні методики, доступні мовні курси неодмінно дозволять опанувати будь-якою з мов, як топовою, так і популярною в меншій мірі, але які в побуті серед населення країни, де ви плануєте спробувати себе на новому терені.

Звичайно, якщо ви бажаєте поповнити ряди тих, хто працює дуже важко, отримуючи невисокі зарплати, то ризикнути переїхати в Америку, звичайно, можна. Ви дійсно без особливих зусиль знайдете своє коло російськомовного населення. І навіть магазини, ресторани, інші заклади, де спілкуються російською, для вас буду відкриті. Але невже це ваша життєва мета? Невже почуття неповноцінності не стане переслідувати вас повсюдно? А саме воно здатне зіпсувати дуже багато чого в житті.

Дізнатися, чи дійсно доброзичливо до вас ставиться роботодавець або тільки за його широкою посмішкою ховаються найневдячніші, іноді навіть грубі й образливі слова, звернені до вас, можна тільки володіючи мовою тієї країни, де перебуваєте. Невже ви доброзичливо і усвідомлено віддаєте перевагу стати німим в країні, яка може виявитися вашим причалом до кінця життя?

Вирішуйте, аналізуйте, обирайте. Але завжди пам’ятайте, що гідність – це одна з основних якостей, яка робить людину Людиною з великої літери!

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *