Топ-10 найкрасивіших мов світу

Світ людей неповторно прекрасний. Як у райському саду є місце для всіх квітів і дерев, так і на планеті Земля живуть люди із шкірою різного кольору, говорять різними мовами і вдягнені в національні костюми. На конкурсах краси, коли вибирають красуню світу, суперечки не вщухають ні на секунду по всіх куточках Землі.

Відповідь на питання: «А яка мова в світі найкрасивіша?» – дають фахівці лінгвісти-фонетисти. Суперечки ведуть студенти, композитори та перекладачі. Чим більше знає людина іноземних мов, тим багатшим стає її сприйняття навколишнього світу, тим легше вона знаходить спільну мову з носіями інших культур.

Напевно, недарма люди найгуманнішої професії, лікарі, вивчають латину. Вчать цю мову і діячі культури. Якщо візьмемо мови, народжені на основі латинської, то легко віднайдемо спільні корені та почуємо схоже звучання в мовах однієї групи.

Французьку мову називають мовою любові і дружби. В іспанській знаходять велич і урочистість. Німецька мова звучить твердо і безапеляційно. Грецька подібна плескоту моря. Мови народів Сходу музичні й виразні. Наприклад, в’єтнамська має тональність, і кожен голосний звук може бути виголошений в шести варіаціях, які змінять зміст слова. При їх написанні використовують спеціальні значки. Китайська мова складна своїми ієрогліфами, але вимова не викликає труднощів для європейців.

Дехто щодо питання про красу мов стверджує, що найкрасивіша мова для людини – її рідна. Цікаво, як оцінюють красу української мови іноземці? Спочатку вона лякає своїми шиплячими звуками, а потім вражає багатством словникового запасу і можливістю передавати тонкі нюанси душі. Багато хто прагне осягнути твори Шевченка, Українки, Коцюбинського, Франка. Українські пісні та народні мотиви виконують великі співаки сучасності.

Оперні театри вважають за честь мати у своєму репертуарі твори Лисенка. А українські виконавці проходять стажування в Міланській опері, і своє навчання починають з оволодіння італійською мовою. Арії з опер великого композитора Верді на всіх міжнародних конкурсах артисти з різних країн намагаються виконувати італійською мовою.

Як божественно по-італійськи звучать визнання у вічній любові героїв різних вистав. Ніжна італійська пестить слух і дарує насолоду. Ось чому багато експертів називають цю мову найкрасивішою серед тисячі інших мов.

На початку минулого століття в Парижі зібралися представники від кожної нації. Міжнародне журі проводило конкурс краси й мелодійності мов світу. Оцінювалася краса звучання, представники прослуховували тексти різними мовами.

В результаті по звучанню:

 1. на перше місце вийшла італійська мова,
 2. на друге – українська.
 3. на третьому місці опинилася французька,
 4. на четвертому – турецька,
 5. на п’ятому – англійська.

Іспанська, грецька, португальська, російська, німецька увійшли в десятку найкрасивіших мов.

До речі, слід зазначити, що в десятку входять іноді інші мови. Наприклад, арабська, китайська. Незмінно ритмічність, мелодійність і милозвучність залишаються основними критеріями вибору. Поняття «краса» завжди несе в собі елемент суб’єктивності. Однак, мати уявлення про стрункі, лаконічні, мелодійні мови вельми корисно. Це, до речі, допомагає у вивченні іноземних мов.

Існує ще один цікавий рейтинг мов, за написанням (точніше за зображенням символів).

Там мови розташувалися в наступному порядку:

 • Арабська;
 • Китайська;
 • Французька;
 • Японська;
 • Грецька;
 • Іспанська;
 • Іврит;
 • Російська;
 • Корейська;
 • Італійська.

Не ввійшли в десятку, але впритул наблизилися до неї англійська, грузинська, перська, гінді, німецька, санскрит.

Розвиток мов відбувається безперервно і можливо через деякий час ТОП-10 найкрасивіших мов світу змінить своїх фаворитів.

 
 
4 ответы
 1. Мирослав
  Мирослав says:

  В приведеній класифікації милозвучності мов на перше місце ставлю італійську, на друге французьку, на третє українську мову. Турецьку – в другій десятці, польську в першій. Але при цьому слід завжди згадати вислів одного з навеличніших геніїв людства – Леонардо да Вінчі.

  Відповіcти

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *