Читаємо швидко – 4 поради

Багато людей, особливо ті, хто навчається, хотіли б запам’ятовувати інформацію дуже швидко. Проте спершу вони повинні пройти через один дуже важливий етап – читання.

Для тих, у яких мало часу, швидке читання стало необхідністю. Швидко прочитати – це не просто продивитися найважливішу частину. Досить суттєвим для читача є повне розуміння  тексту.

Ось деякі підказки, щоб читати і розуміти швидше.

1) Розслабтесь!

Якщо ви напружені, то вам буде набагато важче зосередитися, а отже складніше сприймати та засвоювати інформацію.

2) Визначить, що саме вам потрібно.

Зосередьтеся на тому, що вам дійсно потрібні знайти чи дослідити. Деякі люди читають всі частини книги, коли все що потрібно знаходиться в одному розділі.

Розставте пріоритети. Якщо вам потрібно дізнатися про щось конкретне, відкрийте зміст і знайдіть заголовком який найкращим чином відповідає вашому предмету. Важливо відсіяти зайву інформацію, яка на даний момент вам не потрібна.

3) Забудьте про структурні слова.

Чи знали ви, що близько 60% слів, що ми читаємо, – це структурні слова? Наприклад: «чи, та, але». Вони мають важливе значення в структурі тексту але коли ви їх ігноруєте, зміст переважно залишається таким самим. Намагайтеся не приділяти занадто багато уваги структурним словам.

4) Практика, практика і ще раз практика.

Коли я почав займатися зі штангою, я міг підняти лише малу вагу. З часом я повільно додавав все більше і більше ваги, адже моє тіло потребувало і було готове до  більших навантажень.

Те ж саме відбувається з швидкістю читання. Поставте собі мету. З’ясуйте, наскільки швидко ви читаєте зараз, а потім створіть план по збільшенню ваших можливостей.

Якщо ви можете прочитати 200 слів у хвилину, поставте перед собою ціль 250 слів у хвилину. Після виконання цього етапу, ставте перед собою нову ціль, читати 300 слів у хвилину.

Це вимагає часу і практики, але воно того варте. Якщо це ваш перший досвід по збільшенню швидкості читання,  візьміть той текст, який ви вже раніше читали. Таким чином, ви не перевантажите себе незрозумілими новими словами і в той же час будете розвивати швидкість читання.

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *