Google-перекладач чи бюро перекладів

В наш час доволі часто люди виїжджають закордон: хто на навчання, хто на роботу, а хто знаходить там свою другу половинку і виходить заміж. А є й такі, які співпрацюють з іноземними підприємствами, укладають постійно договори та здійснюють постачання товарів.

У всіх цих випадках потрібен, звісно, переклад та нотаріальне завірення документів, написання офіційних та неофіційних листів, усний переклад, наприклад при укладанні шлюбу в Україні у випадку, якщо наречений не розуміє української мови, а також усний переклад при переговорах української та іноземної сторін, які співпрацюють і.т.п.

У випадку з письмовими перекладами постає питання, що ж робити: спробувати самому за допомогою гугла-перекладача та зекономити купу грошей, адже в школі колись вчив певну іноземну мову, врешті-решт щось та й вийде. Чи все ж таки звернутись до професіоналів в одне з перекладацьких бюро.

Тут хотілося б навести наступний приклад. Знайомий мого друга вирішив написати в німецьку компанію лист-скаргу за допомогою гугла-перекладача, зовсім не володіючи мовою та залучаючи до перекладу також самого друга, який досить добре володіє грунтовними знаннями даної мови. Солодка вийшла б з них парочка та досить кумедний лист з елементами технічного тексту. Проблематика полягає в тому, що багато хто думає, як заощадити та шукає друзів і знайомих, які хоча б трішки володіли мовою, сподіваючись, що ті їм допоможуть. Нажаль, це хибна думка, маючи навіть хороші грунтовні знання, неможливо виконувати переклади на високому рівні. У цьому випадку врятувала рекомендація друга звернутись до перекладача. Одним «листом-не розбери що» стало менше.

Звісно, краще довірити справу професіоналу, адже в кожній мові є свої тонкощі та нюанси, про існування яких гугл-перекладач навіть і не здогадується і який не звертає жодної уваги на граматику, стилістику та багатозначність слів. Якщо хочете, щоб з Вашого перекладу досхочу посміялися, будь ласка, гугл-перекладач завжди до Ваших послуг. Вибір за Вами.

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *