Що порадити батькам, які виховують дитину-білінгва?

Я б порадив бути заохочуючими та терплячими. Перед дітьми-білінгвами стоїть складніше завдання, ніж перед тими, що вивчають лише одну мову. Вони засвоюють два словникові та орфоепічні набори. Для нас, хто живе у країні з домінантною мовою, може виявитися складним встановити практичне призначення другої мови. Дитина має відчути, що мова є практичною, її є де застосувати. З цим гарно справляються дідусі та бабусі, а також жива спільнота, де відбуваються культурні заходи, або школи, де діти занурюються у середовище вивчення другої мови.


Страх того, що дитина буде плутати дві мови, є іншою причиною занепокоєння батьків. Не переживайте з приводу того, що ми називаємо «змішування кодів». Це абсолютно нормальна частина розвитку білінгва. Вони нічого не плутають. Змішування мов вважається ознакою майстерності або компетенції білінгва.


Які ще досліди ми проводимо у цій сфері?


Мене цікавлять спроби зрозуміти, чому іноді ми спостерігаємо ефект двомовності, а іноді ні. В одній статті я припустив, що можливо справа у мовних парах. Якщо ви володієте двома генеалогічно неспорідненими мовами, як наприклад мандаринська китайська та англійська, то чи призведе це до таких самих змін у мозку, як і володіння двома спорідненими мовами, як от німецька та англійська?


Мабуть, якщо мови близькі за походженням, то конкуренція між ними сильніша, і необхідно докласти більше зусиль для їх розмежовування, щоб уникнути використання не того слова, не в той час. Можливо, якщо вони не такі близькі родички, то попередній досвід вивчення першої мови вам нічим не допоможе у засвоєнні другої. В такому разі, оволодіння другою мовою ви починаєте з нуля, а це потребує більше зусиль на початкових стадіях навчання. Але як тільки ви вивчили обидві мови, скоріш за все, конкуренція зменшується.

Переклад статті виконала студентка КНЛУ – практикантка ТОВ МЦП Майвік Солюшнс Трофимова Валерія (2021 рік)

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *