Українці в Італії

Українці в Італії: діти у вихідні відвідують школу, щоб не втратити своє коріння

Українці в Італії

В суботу та в неділю за партами, щоб вчити мову, історію та культуру  країни походження. Але є також час і для розваг.

Кожного року збільшується присутність дітей українського походження в Італії. Деякі прибувають до Італії за програмою возз’єднання сім’ї, інші народжуються тут в українських або змішаних сім’ях.

Незважаючи на відсутність великих проблем з інтеграцією, зростаючи в Італії діти ризикують втратити своє коріння. Саме у відповідь на їхні потреби, задля збереження культурної самобутності і мови батьків, деякі українські асоціації  вже організували вісім шкіл вихідного дня по всій Італії. Після навчального тижня в італійських школах, діти та підлітки повертаються за парти у вихідний день, задля вивчення  української мови, історії, географії, культури та літератури.  У деяких школах викладається також і італійська мова для тих, хто щойно прибув, а також є курси в галузі музики, малювання, математики та інформатики.

Школи «Престиж» в Римі та  «Перша ластівка» у Венеції  уклали також угоду з Міністерством освіти і науки України. «Наші студенти мають можливість отримати визнану кваліфікацію, що дозволяє їм продовжити навчання в коледжах і університетах в Україні. Ця можливість є дуже важливою для сімей, які ще не визначилися, в якій країні будувати своє майбутнє.» пояснює Тамара Позднякова засновниця школи «Перша ластівка».

Прищеплюють самобутність новим поколінням українців, професійні викладачі, які працювали в школах на батьківщині. Які переїхали до Італії з економічних причин і звичайно змінили роботу, але не втратили бажання залишатися в контакті з дітьми і практикувати свою стару професію.

Після прибуття до школи, деякі діти мають труднощі дати відповідь українською мовою навіть на найпростіші запитання.  Деякі діти розмовляють українською, але не вміють читати і писати. Саме через це ми зосереджуємося перш за все на викладанні мови, зауважує Ірина Кучма, вчителька недільної школи Джуліяно, в провінції Наполі.

Книги та навчальні матеріали забезпечуються Міністерством освіти і науки України або куплені батьками. Але під час навчання є і час для розваг. На додаток до освітньої діяльності школи, організовуються заходи з нагоди національних свят, туристичні та розважальні заходи, які дають дітям можливість потоваришувати з однолітками.

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *