Українці в Італії

Українські школи в Італії

Українці в Італії

Щороку на Апенінському півострові зростає чимало українських дітей. Частина з них приїжджає завдяки возз’єднанню сімей, інші народжуються в Італії в українських чи змішаних сім’ях.  Українські школи сприяють формуванню та збереженню їх національної ідентичності та української мови.

В даний час в Італії діє ряд суботніх та недільних шкіл, у яких діти навчаються паралельно з італійськими навчальними закладами. З 2009 року дві із них (Римська школа “Престиж” та “Перша ластівка” із Венеції (Местре), уклали угоду із  “Міжнародною українською школою” міністерства освіти і науки України, даючи можливість їх випускникам  отримати український диплом про середню освіту.

Для закордонних шкіл не існує єдиної навчальної програми, як не існує єдиної програми в межах конкретної країни.
Зазвичай вони розробляються та адаптуються вчителями, беручи за основу програми загальноосвітніх шкіл в Україні.
Викладання ведеться українськими вчителями-іммігрантами, безоплатно, або за невелику плату.

Підручники і науково-дидактичні матеріалами отримують від МОН України та МЗС України, в рамках програми підтримки зв’язків з українцями за кордоном, або шляхом закупівлі навчальних посібників в Україні згідно потреб конкретної школи.

Головними проблемами у діяльності українських шкіл в Італії: уніфікація навчально-методичних програм, акредитація навчальних закладів та педагогічного пермоналу з метою  видачі випускникам українських документів про освіту встановленого зразка.

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *