Як стати успішним письменником

Мене, як професійного копірайтера, початківці часто питають, що їм потрібно зробити, щоб стати успішними. Більшість їх питань стосуються здатності писати. Вони хочуть знати, як виявити чи в них є шанси стати успішними, та чи є «тест», що можна пройти та дізнатися чи достатньо добре вони пишуть, щоб отримувати за це гроші.

Насправді, на щастя чи на жаль, талант писати мало пов’язаний з успішністю. (Бізнесмени, що хочуть писати для просування своєї справи, візьміть це на замітку, адже я розповідаю і вам).

Якщо і існував би такий тест (а, до речі, його немає), але, якби він існував, то я б запевнила, що він оцінював би тільки ваше ставлення до написання, і зовсім не ваші здібності.

Так, ви все правильно зрозуміли. Ставлення важливіше за здібності. Ось ключ до успіху.

Я знаю, у це важко повірити. Як усі письменники, ми так сильно хочемо, щоб нам казали, що наші роботи чудові, що вони мають цінність, що ми дійсно талановиті. Не знаю, чому так багато з нас потребують оцінки ззовні. Мабуть, через те, що процес написання настільки глибоко всередині, що коли повертаєшся на поверхню за повітрям, хочеться впевнитися, що час не змарнований.

Але, чесно кажучи, МОЖНА стати професійним письменником, отримувати гроші за свою роботу та не бути страшенно обдарованим. (Я навіть більше вам скажу. Можливо навіть змусити перевантажених, виснажених студентів, що вивчають англійську літературу, читати ваші зовсім безталанні книжки. Згадайте Томаса Гарді.)

Якщо подивитися на професійних письменників (у тому числі на авторів), то найголовніше у них не талант. І навіть не бажання писати. Я знаю, це дивно, але таких небагато.

Головне – це бажання стати успішним письменником.

Якщо ви налаштовані досягти успіху в цій роботі, маєте силу волі та відповідний тип мислення, то ви досягнете успіху. І крапка.

Але це не означає, що ви зможете оминути важку працю, відточування майстерності, і так, саму писанину на папері чи комп’ютері у великій кількості. Ви маєте бути досить серйозно налаштованим, щоб досягти успіху. Ви маєте принести необхідні жертви. І справді виконувати роботу. І знати, що не все трапляється одразу, що будуть перепони, які ви маєте навчитись оминати одним махом.

Не всім подобатиметься те, що ви написали. Неважливо як добре ви пишете. Ви точно отримаєте трохи, якщо не вагон, критики. Але, знову ж таки, все залежить від вашого ставлення до роботи. Ми маєте вміти легко сприймати відмови, критику, і звичайні недобрі коментарі. Ви маєте підніматись та йти далі. Тому що всередині ви знаєте, що на вірному шляху і не дозволите тим мерзотникам збити вас з пантелику.

Ось те, мої друзі, що вам потрібно, щоб стати письменником.

Вправа на творчість – Почніть правильно ставитись

Люди писали цілі книжки про зміну ставлення, тому я не стану прикидатись, що ця вправа зробить для вас все. Але це стане початком.

Двічі на день кладіть руку на груди і голосно кажіть: «Я обираю стати успішним письменником. У мене ставлення успішного письменника». Це заява, а не ствердження. Якщо вірити Т. Гері Екеру, автору «Секретів мислення мільйонера», заяви більш потужні, ніж ствердження. Заяви просто виражають ваші наміри, а не констатують, що ви вже йдете до цілі, як у випадку ствердження. Коли ви кажете, що вже прямуєте до мети, всередині вас прокидається малесенький голосок, що каже: «Та це ж купа роботи» і через це ваше ставлення ще складніше змінити. Але якщо ви просто виразите намір, то жодні голоски не стануть запевнювати вас у чомусь протилежному.

І коли ви скажете це вголос, ви повідомите свою підсвідомість, весь всесвіт, всі клітини вашого тіла (а вони теж відчувають енергію), про те, що ви збираєтесь робити. Рука на грудях допоможе вам відчути цю енергію. Тому зміна відбудеться швидше. Якщо ви також подивитесь у дзеркало, ви ще більше прискорите настання змін.

І найголовніше, пам’ятайте, що якщо вірити у щось, то це станеться.

Мішель Паріза Васек,
Creative Concepts and Copywriting LLC, Прескот, Арізона, США

 
 
0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *